Ημερολόγιο Αγώνων

Δευ Τρι Τετ Πεμ Παρ Σαβ Κυρ
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
15
16
17
18
19
20
22
23
24

Εκδρομές - Εκδηλώσεις

Δευ Τρι Τετ Πεμ Παρ Σαβ Κυρ
2
3
4
5
6
7
9
10
11
15
16
17
18
19
22
23
24
25
26
28
29
30
31

15ος Δρόμος στα Χνάρια του Μίνωα

Κατηγορία
08. Αποτελέσματα: Αγώνες Υπεραποστάσεων
Ημερομηνία
10 Δεκ 2017 16:00
Email
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Ιστοσελίδα

15ος Μινωικός Άθλος Αποτελέσματα

Με αρκετά μεγάλη επιτυχία διεξήχθη ο 15ος Μινωικός Άθλος που διοργάνωσε ο σύλλογος Μαραθωνοδρόμων Κρήτης με την Τεχνική υποστήριξη της Ελληνικής Ομοσπονδίας Λαικού-Μαζικού Αθλητισμού & Υπεραπόστασης (ΕΟΣΛΜΑ-Υ) με την υποστήριξη του ΣΕΓΑΣ- της Περιφέρειας Κρήτης και των Δήμων Ηρακλείου- Φαιστού-Γόρτυνας.

Ένας αγώνας που ενώνει τα δύο Μινωικά παλάτια της Φαιστού με την Κνωσό και είναι ο μοναδικός αγώνας υπεραπόστασης που διεξάγεται στην Κρήτη και νότια Ελλάδα.

Οι 35 αθλητές του Μινωικού Άθλου από Κρήτη – από Τσεχία-Γερμανία και από άλλα διαμερίσματα της χώρας μας,ξεκίνησαν το πρωί της Κυριακής υπό καταρακτώδη βροχή από το παλάτι της Φαιστού για το παλάτι της Κνωσού (διανύοντας με αντίξοες κλιματολογικές συνθήκες στο μεγαλύτερο διάστημα της διαδρομής )

Μεγάλος νικητής (που κερδίζει για 10η φορά στον συγγεκριμένο αγώνα) ήταν ο Παντελής Καμπαξής με τον πολύ καλό χρόνο 4 ώρες 55'', αφήνοντας στην δεύτερη θέση τον πρωταθλητή Ευρώπης τον Τσέχο Daniel Oralek με χρόνο 5 ώρες 01΄58 και στην τρίτη θέση ήταν ο πρωταθλητής Μανόλης Σηφάκης ΣΜΚ με χρόνο 5 ώρες 49΄19, ενώ στην 4η θέση της γενικής κατάταξης και μοναδική γυναίκα του αγώνα ήταν η εκλπηκτική Τσέχα αθλήτρια Lenka Horakova με χρόνο 5 ώρες 51 (που αποτελεί ρεκόρ διαδρομής για γυναίκες αθλητριες στον συγκεκριμένο αγώνα).

Επίσης τμήμα διαδρομής έτρεξαν 15 αθλητές, όπως τον Μινωικό Άθλο 140 χλμ. Κνωσός-Φαιστός-Κνωσός έτρεξαν 20 ποδηλάτες παρά τις κακές καιρικές συνθήκες.

Η οργανωτική μας επιτροπή θέλει να εκφράσει τα θερμά της ευχαριστήρια για την συμαντική προσφορά στον αγώνα στην Αστυνομική Διεύθυνση Ηρακλείου-την τροχαία Ηρακλείου-το Αστυνομικό τμήμα Μοιρών-το τμήμα Σαμαρειτών Μοιρών-το ΕΚΑΒ , Τους Δήμους Φαιστού-Γόρτυνας -Ηρακλείου-τις κοινότητες Βενεράτου-Δαφνών τους Πολιτιστικούς Συλλόγους-Καμηλαρίου- Αγ.Βαρβάρας-Βενεράτου-Δαφνών,τα μέλη της οργανωτικής επιτροπής του Συλλόγου Μαραθωνοδρόμων Κρήτης για την εθελοντική τους προσφορά και τέλος τους αθλητές των 70χλμ, τους αθλητές που έτρεξαν τμήμα της διαδρομής και τους ποδηλάτες .

Ευχαριστούμε τους χορηγούς μας για την ευγενική τους χορηγία στον αγώνα ως κάτωθι:

Οικογένεια Μαθιουδάκη-Κρητικός Φούρνος- H2Only battery-Επιπλοποιία Γεωργιλαδάκης--Οινοποιία Αλεξάκης-Ένωση Ηρακλείου-Αναψυκτικά Ζαριανάκης-Σητειακό νερό-καφές ΔΑΝΔΑΛΗ-frecs snack-cretanbites -Votomos A.E-Οπτικό κέντρο Μαρκάκης-Ασκληπιός Διάγνωσης-Νερό ΚρήνηΝερό Σελινάρι-ΦΗΜΗ-Αναψυκτικά Θαύμα -Κρουασάν Μαυροφρύδης-Κρητικός Φούρνος -Φούρνος Βενέρη-Βιβλιοπωλείο Ανθολόγιο-ΜΙΝΩΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ-ΑΝΕΚ-BLUESTARS-ΣΥΦΑΚ-Ξηροί καρποί Χωραιτης-Βιβλιοπωλείο Ανθολόγιο.shell Hellas ,cretan Holideys, ισοτονικάOshhe.

Σας δίνουμε ραντεβού για το 2018 για μια ποιο ολοκληρωμένη διοργάνωση και ευχόμαστε σε όλους και στις οικογένειες σας,καλά Χριστούγεννα και ευτυχές το νέον έτος.

 παρακάτω τα αποτελέσματα του 15ου Μινωικού άθλου:

15ος ΜΙΝΩΙΚΟΣ ΑΘΛΟΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟΣ 21 km ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ

 

01

ΚΑΜΠΑΞΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΣΜΚ

1 h 33 min

3 h 00 min 17 sec

4 h 55 min 00 sec

02

DANIEL ORALEK

czech republic

1 h 32 min

3 h 00 min 13 sec

5 h 01 min 58 sec

03

ΣΗΦΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΉΣ

ΣΜΚ

1 h 33 min

3 h 14 min 30 sec

5 h 49 min 03sec

04

LENKA HORAKOVA

czech republic

1 h 50 min

3 h 39 min 10 sec

5 h 51 min 12 sec

05

ΜΑΝΕΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡ.

ΣΔΥΡ

1 h 53 min

3 h 38 min 33 sec

5 h 53 min 25 sec

06

PETR POLANKA

czech republic

1 h 45 min

3 h 33 min 50 sec

6 h 02 min 00 sec

07

ONDREJ PROKOP

czech republic

1 h 50 min

3 h 40 min 36 sec

6 h 03 min 00 sec

08

ΦΩΚΟΣ ΤΑΚΗΣ

ΕΛΛΑΣ

1 h 56 min

3 h 43 min 50 sec

6 h 08 min 00 sec

09

ΜΑΡΑΝΤΖΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΕΛΛΑΣ

2 h 01 min

3 h 58 min 55 sec

6 h 27 min 30 sec

10

ΛΑΧΝΙΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΣΔΥΡ

1 h 53 min

3 h 58 min 22 sec

6 h 39 min 34sec

11

ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΜΚ

1 h 59 min

4 h 06 min 52 sec

6 h 44 min 24sec

12

ΜΑΚΡΙΔΑΚΗΣ ΑΓΗΣΙΛΑΟΣ

ΣΥΡΟΣ

2 h 07 min

4 h 14 min 45 sec

6 h 51 min 28sec

13

ΠΕΡΙΒΟΛΑΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΣΔΥΡ

1 h 56 min

4 h 09 min 52 sec

7 h 08 min 34sec

14

ΚΑΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΕΛΛΑΣ

1 h 53 min

3 h 58 min 22 sec

7 h 01 min 00sec

15

ΣΤΥΛΛΙΑΝΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΣΜΚ

2 h 07 min

4 h 14 min 32 sec

7 h 01 min 00sec

16

ΖΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΕΛΛΑΣ

2 h 02 min

4 h 11 min 08 sec

7 h 09 min 00sec

17

ΚΑΛΕΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΣΜΚ

2 h 02 min

4 h 11 min 08 sec

7 h 09 min 00sec

18

ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΟΥΚ

2 h 08 min

4 h 17 min 13 sec

7 h 12 min 50sec

19

ΜΑΣΤΟΡΑΚΗΣ ΜΑΝΟΛΗΣ

ΣΔΗΗ

2 h 11 min

4 h 21 min 42 sec

7 h 19 min 42sec

20

ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗΣ ΑΒΡΑΑΜ

ΣΜΚ

2 h 13 min

4 h 30 min 48 sec

7 h 20 min 44sec

21

ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΕΛΛΑΣ

2 h 08 min

4 h 28 min 55 sec

7 h 21 min 00sec

22

ΤΟΥΜΠΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

ΑΙΓΕΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ

2 h 13 min

4 h 30 min 48 sec

7 h 22 min 00sec

23

ΓΕΩΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΕΛΛΑΣ

2 h 19 min

4 h 41 min 52 sec

7 h 38 min 22sec

24

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΣΔΥΡ

2 h 15 min

4 h 40 min 53 sec

7 h 44 min 00sec

25

ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΛΛΑΣ

2 h 12 min

4 h 42 min 37 sec

7 h 44 min 12sec

26

ΤΕΚΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΑΙΓΕΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ

2 h 17 min

4 h 46 min 58 sec

7 h 51 min 00sec

27

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΛΕΟΝΤΙΟΣ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

2 h 12 min

4 h 42 min 50 sec

8 h 08 min 00sec

28

ΠΟΡΦΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΧΑΝΙΑ

2 h 16 min

4 h 49 min 28 sec

8 h 12 min 00sec

29

ΣΚΡΟΥΜΠΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟΙ ΛΑΡΙΣΣΑΣ

2 h 28 min

5 h 05 min 00 sec

8 h 26 min 00sec

30

ΚΑΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΕΛΛΑΣ

2 h 27 min

5 h 05 min 00 sec

8 h 26 min 00sec

31

ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΕΛΛΑΣ

2 h 09 min

4 h 42 min 15 sec

8 h 30 min 44sec

32

ΜΠΟΥΡΔΕΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΟΜΑΔΑ ΔΡΟΜΕΩΝ ΠΡΟΣΚΟΠΩΝ

2 h 19 min

5 h 02 min 35 sec

8 h 37 min 00sec

33

ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΑΙΓΕΥΣ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ

2 h 23 min

5 h 02 min 35 sec

8 h 39 min 00sec

34

ΚΑΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΣΜΚ

2 h 30 min

5 h 15 min 15 sec

8 h 40 min 15sec

35

ΒΡΑΒΩΡΙΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΣΜΚ

2 h 40 min

5 h 26 min 13 sec

8 h 49 min 17sec

 



 

 

 
 

Όλες οι ημερομηνίες

  • 10 Δεκ 2017 16:00

360 trocaderoclub


 

Αναζήτηση

Εγγραφή Newsletter

Σύνδεση Facebook

fb-1-un

'Ερευνα Αγοράς

ΔΕΥΤΕΡΟ

ΠΡΩΤΟ